4she.pl - Bielizna Dalia

0,00 zł
Twój koszyk:

Zasady prawidłowego zakładania biustonosza

  • Biustonosz można wkładać na dwa sposoby. Od przodu, wkładając najpierw ramiączka lub tył na przód zapinając haftki z przodu następnie przekręcając stanik do prawidłowej pozycji. Oba te sposoby są prawidłowe, ważne jest tylko abyś, wkładając biustonosz pochyliła się do przodu, co ułatwi włożenie całego biustu do miseczek.

 

  • Biustonosz  zapinamy na pierwszą czyli „najluźniejszą” haftkę. Z czasem każdy rodzaj ubrania (biustonosz także), się rozciąga – pranie, częste użytkowanie, wtedy zapinamy na kolejną haftkę dzięki czemu będziesz mogła cieszyć się swoim stanikiem o wiele dłużej zapewniając przy tym prawidłowe podtrzymanie biustu.

 

  • Aby upewnić się czy biust wypełnia miseczki zagarnij piersi spod pach. To bardzo ważny element przymierzania i codziennego noszenia biustonosza. Pozwala to umiejscowić biust w prawidłowej pozycji. Z czasem ten zabieg pomoże zlikwidować efekt „rozlewającego” się na boki biustu.

 

  • A teraz trochę gimnastyki ;) podnieś ręce do góry, poruszaj nimi na boki, schyl się głęboko, podskocz raz lub dwa. To bardzo ważny test. Jeśli biustonosz jest dobrze dobrany nie będzie potrzeby by go poprawiać przez cały dzień, bez obaw możesz iść w nim na aerobik, zawiązać buty czy zdjąć bluzkę nie martwiąc się, że stanik podejdzie pod szyję.

 

  • Ostatni krok to wyregulowanie ramiączek. Ramiączka powinny być lekko napięte. Kobiety błędnie myślą, że to właśnie ramiączka służą jako podstawa podtrzymywania biustu. Często skracamy je tak bardzo, że aż wbijają się boleśnie w skórę i zostawiają zaczerwienione ślady. Pamiętaj zatem, że biust powinien być podtrzymywany przez obwód a ramiączka to tylko jego uzupełnienie. Zalecane jest by regulować ramiączka po każdym praniu stanika, tak żeby nadać piersiom odpowiednie uniesienie.

Produkty Mapa strony