4she.pl - Bielizna Dalia

0,00 zł
Twój koszyk:

MOC KAMIENI - OPAL

Opal jest kamieniem niezwykłym, pięknym i tajemniczym. Podobno ułatwia kontakt z zaświatami, dlatego powinien znaleźć się w zbiorach każdej szanującej się czarownicy, ale uwaga: od wiek wieków kamień ten sprzyjał tylko dobrym wiedźmom i wiedźminom, złych wyprowadzał na manowce. Jego magiczną moc łatwo, zaobserwować zwłaszcza podczas snu.

Do celów zdrowotnych nie powinien być stosowany z innymi kamieniami, ponieważ jego działanie jest wystarczająco silne.

  • wzmacnia cały organizm
  • przyspiesza przemianę materii
  • stymuluje i otwiera wszystkie czakry
  • dobrze wpływa na wygląd włosów i paznokci
  • wzmacnia i utrwala cechy charakteru - zarówno te dobre jak i złe
  • jego piękny połysk zachwyca i wprawia w dobry nastrój

Opal wystawiony na działanie promieni słonecznych traci swój blask. Jeśli tak się stanie nie martw się - włóż go do wody, albo potrzymaj w ręku, a po jakimś czasie znów zacznie błyszczeć i będzie pięknie się mienił.
Opal jest kamieniem zaliczanym do grupy mineraloidów. Mineraloidy w przeciwieństwie do minerałów nie mają struktury kryształu. W jego budowie strukturalnej znajdziemy dwutlenek krzemu z dodatkiem wody (od 3-20%). Tęczowy efekt barwny wywołany jest interferencją światła na regularnie ułożonych submikroskopowych kulkach krzemionki. Barwa najbardziej popularnych odmian Opalu pochodzi od domieszek niklu, chromu, żelaza lub manganu. Wraz z utratą wody zawartej w budowie - traci on swoją przezroczystość i staje się kamieniem nieprzezroczystym (tzw. Hydrofan). Opal naturalny tworzy wiele odmian. Niektóre odmiany wykazują charakterystyczne zjawiska optyczne: opalizację, opalescencję, efekt kociego oka, asteryzm (smugi światła powodują świetlisty efekt gwiazdy). Wartość Opali zależy od ich wielkości, atrakcyjności zabarwienia oraz przede wszystkim od opalescencji. Efekt, który powoduje to zjawisko polega na załamaniu, rozszczepieniu i odbiciu światła na małych kulkach krzemionki znajdujących się wewnątrz mineraloidu. Jednakże, aby ten efekt zaistniał - konieczna jest obecność uporządkowanych struktur trójwymiarowych (rodziny równoległych płaszczyzn). Intensywna gra barw Opalu warunkowana jest gęstym ułożeniem elementów tworzących owe płaszczyzny odbłysku. Ze względu na obecność tych optycznych zjawisk lub ich brak Opale dzielimy na Opale szlachetne i zwyczajne. Największym powodzeniem cieszy się w jubilerstwie oczywiście Opal szlachetny. Do odmian Opalu wyróżnionych ze względu na jego strukturę zaliczamy min.: Matriks - szlachetna odmiana opalu o zabarwieniu czarnym tworząca drobne wypryśnięcia, Opal Arlekinowy - plamki barwne tworzą mozaikę w formie wielokątów, Opal Błyskowy - szlachetna odmiana Opalu charakteryzująca się barwnymi błyskami pojawiającymi się i znikającymi przy każdym ruchu kamienia, Opal Kryształowy (zwany także Wodnym) - przezroczysty do przeświecającego, z wyraźnym efektem ognia, Opal Zwyczajny – nieprzezroczysty kamień o barwie żółtej, czerwonej lub zielonej. Nazwa „Opal” pochodzi albo z sanskrytu od słowa „upala” oznaczającego „drogi, szlachetny kamień” bądź też z języka greckiego od słowa „opallios” lub z łaciny „opalus”, co w tłumaczeniu oznacza „widzieć zmianę” (nawiązanie do jego zmiennej barwy).

Właściwości:
Opal jest kamieniem, który ułatwia zamknięcie pewnych etapów życia. Umożliwia obiektywne spojrzenie na wydarzenia z przeszłości i, jeśli były przykre, uwolnienie się od nich. Odcięcie się od przykrych doświadczeń nie koniecznie polega na ich zapomnieniu, lecz na ich akceptacji takimi, jakie były oraz zrozumieniu ich sensu. Rozumienie łańcucha naszych własnych wydarzeń oczywiście nie odbędzie się z dnia na dzień. Czasami potrzeba na to długich lat. Energia Opali powoduje, że mimo bolesnych doświadczeń albo odwrotnie - tych wspaniałych chwil, które przeżyliśmy - nie cofamy się ani nie stoimy w miejscu rozpamiętując przeszłość. Życie przeszłością dotyczy również sytuacji rozpamiętywania tych najpiękniejszych momentów życia („Co nam dziś zostało?”, „Dlaczego to już minęło?”… ). Opale wspomagają naszą świadomość tego, że jesteśmy o te doświadczenia bogatsi i jednocześnie, że jesteśmy tacy sami, jak kiedyś; że możemy wciąż zdobywać nowe doświadczenia i rozwijać się jeszcze bardziej realizując swoje marzenia; wreszcie, że są bliscy ludzie, którym na nas zależy i kochają nas za to, że jesteśmy, a nie to kim byliśmy w przeszłości. Energia Opalu pomaga zrozumieć zjawisko polegające na tym, że wszystko na świecie jest z sobą powiązane. To, co dajemy innym - wraca do nas zwielokrotnione. Warto więc dawać w każdej sytuacji dużo tego, co mamy najlepsze, nie zwracając uwagi na to, iż jesteśmy w tym często osamotnieni.
Opal wg medycyny niekonwencjonalnej:
  • Chroni przed chorobami serca, wątroby oraz wszelkiego rodzaju infekcjami.
  • Poprawia wzrok i łagodzi dolegliwości oczu
  • Opale Ogniste używane są do leczenia białaczki. Zrobiony z nich eliksir lub nalewka wpływa na zwiększenie produkcji białych i czerwonych krwinek oraz regenerację tkanek. Stosuje się go także przy leczeniu chorób krwi i układu krwionośnego
  • Wzmacnia serce, uspokaja i łagodzi objawy depresji.

Produkty Mapa strony