4she.pl - Bielizna Dalia

0,00 zł
Twój koszyk:

MOC KAMIENI - KORAL

Jest symbolem siły, uspokaja emocje i przywraca harmonię, wnosi w Nasze życie piękno i czystość, pobudza kreatywność, obdarowuje optymizmem. Uznawany za kamień miłości i namiętności. Blednie, gdy osoba nosząca go cierpi na niedokrwistość lub niedożywienie. Wpływa odżywczo na organizm, wzmacnia siłę i wzrost, wyrównuje pracę serca. Wspomaga przy anemii, chorobach krążenia, dopływu krwi, niepłodności, problemach menstruacyjnych. Oczyszcza i ogrzewa wewnętrznie organizm, wspiera nerki i pęcherz moczowy.

 • to symbol GŁĘBOKICH UCZUĆ, a dlaczego:

  Bielizna Dalia

  Legenda głosi, że król mórz, Posejdon, zakochał się w pięknej nimfie Amfitrycie, lecz ona nie chciała zgodzić się zamieszkać z nim na dnie Oceanu. Na ratunek Posejdonowi przybył jednak Delfin, który tak długo opisywał piękno dna morskiego, że nimfa zgodziła się wreszcie zamieszkać tam z Posejdonem. Odtąd stała się boginią wszystkich skarbów, które skrywa Ocean, w tym oczywiście korali. Stąd działanie korala związane z otwieraniem serca i rodzeniem współodczuwania. Koral poświęcano potem bogini Wenus, przypisując mu moc pobudzania uczucia miłości. Nie bez echa pozostawał w tej kwestii jego krwiście czerwony kolor, symbolizujący gorące uczucie.

 • to kamień płodności i obfitości

  Bielizna Dalia

  Wierzono, iż koralem powinny otaczać się wszystkie kobiety, a szczególnie te, które pragną zajść w ciążę. Ten czerwony kamień pomaga regulować cykl menstruacyjny i wzmaga płodność. Głównie dlatego przedmioty zdobione koralem stanowiły tradycyjny prezent dla kobiet w ciąży. Silnie doładowuje on naszą energię życiową oraz przynosi szczęście i wszelką obfitość. Dobrze więc go wybrać jako podarunek dla tych kobiet, które nie tylko planują przyszłe potomstwo, ale także pragną pobudzić swój twórczy potencjał. Koral pomaga czerpać moc z głębokich pokładów. naszych sił witalnych. Dodaje radości i pogody ducha. Pobudza lekkość i frywolność w działaniu. Dawniej uważano także, iż nadaje on płynności i elastyczności ruchom - uznano, że jest idealny dla tancerek.

 • to opiekun rozkwitającej kobiecości

  Bielizna Dalia

  Słowo „koral” wywodzi się od hebrajskiego wyrazu gord ub arabskiego – garal. W obu przypadkach ma to samo znaczenie – amulet. Rzeczywiście w wielu kulturach kamieniowi temu przyznawano specjalne opiekuńcze właściwości, które miały chronić ludzi przed złymi duchami. Koralową biżuterię noszono jako talizmany, naszyjniki z korali zakładano nawet bardzo małym dzieciom. Dla młodych dziewczyn była to z kolei jedna z pierwszych ozdób, oznaczająca przeistoczenie się w kobietę. W ich przypadku koral miał pomóc im przejść przez próbę inicjacji oraz chronić je przed niebezpiecznymi pokusami. Wiąże się z tym także jego dobroczynne działanie na gospodarkę hormonalną w organizmie kobiety. Młode kobiety zakładały na szyję sznury korali z korala, gdyż wierzyły, że pomoże on im w osiągnięciu szczęścia i powodzenia w życiu.


PRAWA AUTORSKIE:


1. Wszystkie zdjęcia oraz teksty zamieszczone w sklepie 4she.pl są własnością firmy administrującej sklepem internetowym www.4she.pl.


2. Kopiowanie zdjęć, treści oraz wszelkich innych ilustracji graficznych zamieszczonych na stronie 4she.pl jest bezwzględnie zabronione.


3. Zabrania się podmiotom gospodarczym z zewnątrz pobierania i wykorzystywania treści zamieszczonej w serwisie 4she.pl do celów marketingowych czy handlowych.

Produkty Mapa strony