4she.pl - Bielizna Dalia

0,00 zł
Twój koszyk:

MOC KAMIENI - GRANAT

Granaty znane są od tysiącleci. Ponoć Noe używał latarni z granatu, by bezpiecznie sterować swoją Arką przez ciemne noce.
Granaty można spotkać nie tylko w kolorze głębokiej, ciepłej czerwieni - występują też żółte, zielone, pomarańczowe, oraz czarne. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa granatus - oznaczającego owoc granatu. Najprawdopodobniej ma to związek z wyglądem ziaren granatu, które wyglądają podobnie jak ów śliczny minerał.
Kamień ten można znaleźć w biżuterii z początków ery czasów egipskich, greckich i rzymskich. Granat był wówczas również używany jako talizman ochronny, który ochraniał właściciela przed złem i klęską. Minerał ten znany jest też z tego, że pomaga w osiąganiu sukcesu.
Podobno przydaje się w walce z depresją, gdy umieści się go pod poduszką. Celebryci często wybierają granat, gdyż czują się nosząc go bardziej pewne siebie.
Każdy, kto kocha czystość i naturalność, ciepłe, skąpane w słońcu kolory, na pewno pokocha blask tego pięknego kamienia.
Granat posiada również, jak większość kamieni właściwości lecznicze. Chroni przed chorobami serca, skóry, walczy ze stanami zapalnymi. Ciemna odmiana granatu wpływa na organy rozrodcze, aktywizując je, pomaga w regulacji krążenia krwi , a także w walce z anemią. Piękny czerwono - bordowy kolor tego minerału wpływa na zwiększenie siły woli, wiary w siebie oraz własny sukces, pobudza także energię seksualną. Pomaga walczyć z impotencją, poprzez pobudzanie krążenia krwinek czerwonych
Wskazany dla osób zniechęconych do życia, ospałych, leniwych, dodaje siły, wzmacnia energię.Stosowany również w schorzeniach skóry, depresjach i reumatyzmie.

Produkty Mapa strony