4she.pl - Bielizna Dalia

0,00 zł
Twój koszyk:

MOC KAMIENI - AGAT

Jest to kamień półszlachetny będący odmianą Chalcedonu. Agaty mają połysk szklisty, barwę różnorodną (przeważają szare, różowawe i brunatne, rzadko żywsze barwy: czerwone, zielone, czarne).

Nazwa Agat pochodzi od słowa "Achates" - nazywano tak niegdyś dolinę i płynącą nią rzekę Drillo na Sycylii (Włochy). Rzeka ta przecinała swoim korytem złoże pięknych kamieni. Miejscowa ludność zbierała te urocze kamienie i zabierała do swoich domów. Po pewnym czasie okazało się, że stali się weselsi, pozytywniej nastawieni do otoczenia, przestali się kłócić, żyli zgodnie i szczęśliwie. I tak oto nazwano tę dolinę Doliną Szczęścia, a te cudowne kamienie dające szczęście, właśnie Achates czyli "dobry". Uważa się, że kamień ten daje radość, przywraca spokój ducha. Jest dobry dla rodzin, aby żyły w zgodzie. Przeciwdziała kłótniom domowym, strzeże ogniska domowego. Powinien być w każdej sypialni po to, aby małżonkowie nie odwracali się do siebie plecami, żeby się kochali i żyli w wielkiej zgodzie i miłości. Agat noszony przez dzieci chroni je przed złymi i złośliwymi duchami. Uważa się, że podnosi naturalną witalność i energię oraz zwiększa zaufanie do osoby, która go nosi. Agat równoważy emocje i uspokaja ciało. Pomaga rozwijać elokwencję, nazywa się go kamieniem zdrowia i powodzenia.

Działanie lecznicze:

Agat poprawia wzrok, słuch, przeciwdziała truciźnie. Skutecznie usuwa łzawienie oczu, kłopoty z oddychaniem. Amulet z Agatu zalecany jest do noszenia mówcom, adwokatom i politykom, gdyż sprzyja on krasomówstwu - udziela pięknego daru słowa. Dawne legendy głoszą, że kobiety, które nie mogą zajść w ciążę winny używać Agat. Należy uszyć z lnu pas na biodra i co trzy palce wszyć w niego szlifowany lub polerowany Agat. Noszenie takiego pasa z Agatami oddziałuje pozytywnie na płodność.

Agat zielony: łagodzi niepokoje, lęki. To łagodny, kojący kamień.
Agat mszysty: oczyszcza ciało emocjonalne, oddala gniew i frustrację.
Agat brązowawy: pomaga na choroby kobiece, wzmacniając organy rozrodcze.
Agat białawy: leczy choroby oczu.
Agat niebieskawy: jako że jest źródłem chłodnej i uspokajającej energii, skutecznie neutralizuje tzw. "czerwone energie" jak: gniew, infekcje, stany zapalne, gorączki itd.
Agat muszlowy: daje zdrowy stosunek do pieniędzy; stosowany w magii obfitości, działa na majątek i wzbogacenie

Miejsca występowania: Brazylia, Urugwaj, Indie, Republika Malgaska, Rosja, USA, Namibia. Polska: Dolny Śląsk w okolicach Tłumaczowa i Kamiennej Góry oraz Góry Kaczawskie.

Produkty Mapa strony