4she.pl - Bielizna Dalia

0,00 zł
Twój koszyk:

Konserwacja bielizny

Pranie

Bieliznę należy prać regularnie, ponieważ pot może uszkodzić delikatne włókna elastanu. Najlepiej robić to ręcznie i używać wyłącznie środków przeznaczonych do prania delikatnych i kolorowych wyrobów. Żel do kąpieli lub szampon mogą oddziaływać na bieliznę niekorzystnie za sprawą silnych substancji usuwających tłuszcz. Zanim wypierze się po raz pierwszy daną sztukę bielizny warto zapoznać się z dołączoną do niej metką informującą o sposobie prania. To właśnie z metki dowiemy się czy można bieliznę prać w pralce albo tylko i wyłącznie ręcznie, w jakiej temperaturze ją prać, czy można ją prasować. Jeśli bielizna wyprodukowana jest z kilku rodzai materiałów to należy ją prać stosując zasady dotyczące najbardziej delikatnej części garderoby.
Jeżeli bieliznę można prać w pralce automatycznej, to do tego celu należy używać specjalnych woreczków dzięki czemu biustonosze nie zdeformują się, a fiszbiny usztywniające nie załamią się. Ponadto należy wybierać delikatny program prania.

Generalnie zaleca się rezygnację ze wszelakich płynów do zmiękczania, ponieważ mogą one działać niekorzystnie na włókna elastanowe. Bielizny nie należy także odwirowywać ani wykręcać. Białe rzeczy powinny być prane oddzielnie od kolorowych, aby możliwie najdłużej utrzymać ich biel.
Bielizna po praniu musi być bardzo starannie wypłukana, aby na tkaninie nie pozostały resztki proszku, co mogłoby spowodować uczulenie i podrażnienie skóry.

Suszenie

Szlachetna bielizna najlepiej schnie na świeżym powietrzu, w cieniu. Nie powinna być suszona na grzejniku ani w suszarce, ponieważ promienie słoneczne oraz kaloryfer powodują, że włókna kurczą się. Ponadto bezpośrednie działanie promieni słonecznych może powodować blaknięcie kolorów bielizny. Starannie poskładaną bieliznę należy schować w bieliźniarce gdzie może oczekiwać na ponowne wykorzystanie.

Produkty Mapa strony