4she.pl - Bielizna Dalia

0,00 zł
Twój koszyk:

Brafitting


Brafitting to profesjonalne dobieranie odpowiedniego rozmiaru i fasonu biustonosza przy zachowaniu komfortu jego noszenia, a przez to wyeksponowanie naturalnego piękna biustu i rozwiązanie wielu zdrowotnych problemów. Okazuje się, że znalezienie biustonosza w odpowiednim rozmiarze nie jest takie proste, gdyż w tradycyjnych salonach z bielizną brakuje szeroko rozbudowanej rozmiarówki oraz profesjonalnej pomocy ze strony ekspedientek

 

Wyróżniamy trzy elementy prawidłowego dopasowania bielizny - to wzajemne połączenie obwodu, ramiączek i miseczki:

 

  • OBWÓD – musi być odpowiednio ścisły, ponieważ utrzymuje 80% ciężaru biustu,
  • RAMIĄCZKA – muszą być odpowiednio napięte, to one wspomagają (nie trzymają) podtrzymanie biustu w 20%,
  • MISECZKA – musi być odpowiednio duża, powinna okalać całą pierś (fiżbina powinna dotykać mostka z przodu i z drugiej strony sięgać aż pod pachę poza wrażliwe miejsce piersi), modelując na kulisty kształt.

Znając powyższe zasady możesz przystąpić do pomiarów w celu znalezienia włściwego rozmiaru biustonosza, z którego na pewno będziesz zadowolona.

W tym celu przy użyciu centymetra krawieckiego musisz poznać dwa wymiary:

  • POD BIUSTEM – najlepiej na wdechu i możliwie najciaśniej jak ci się uda,
  • NA WYSOKOŚCI BIUSTU – obwód ten powinien być zmierzony w najszerszym miejscu i stosunkowo luźno (przy poziomych ruchach w górę i w dół centymetr powinien swobodnie się przesuwać


Bielizna Dalia

Określenie obwodu:

 

  • jeżeli zmierzony przez Ciebie obwód wynosi 73cm należy go zaokrąglić w górę lub w dół (zależnie od tego czy wolisz aby biustonosz mocnij lub mniej opinał Twoje ciało), zaleca się, żeby był ciaśniejszy. Otrzymany wynik to 70 – TO TWÓJ OBWÓD

 

Określenie wielkości miseczki:

 

                        WIELKOŚĆ MISECZKI = OBWÓD W BIUŚCIE – OBWÓD POD BIUSTEM

 

  • w tym celu oblicz w cm różnicę w obwodach: w biuście i pod biustem.Różnicę którą otrzymasz porównaj z wynikiem w poniższej tabeli. I tak dla przykładu jeżeli różnica w obwodach wynosi 26 cm to wielkość Twojej miseczki wynosi H.

 

TWÓJ ROZMIAR TO 70H

TABELA ZA POMOCĄ KTÓREJ USTALISZ WIELKOŚĆ MISECZKI TWOJEGO BIUSTONOSZA


MISECZKA

RÓŻNICA

A

12 cm

B

14 cm

C

16 cm

 D

18 cm

E

20 cm

F

22 cm

G

24 cm

H

26 cm

I

28 cm

J

30 cm

K

32 cm

              L

34 cm

Pamiętając o tym żeby biustonosz nie był za luźny zapinamy go na pierwszą zewnętrzną haftkę, kolejne dwie haftki wykorzystujemy wtedy gdy biustonosz pod wpływem użytkowania rozciągnie się - co jest zjawiskiem naturalnym. Obwód biustonosza powinien układać się w jednej linii wokół ciała (tył nie może podnosić się do góry tworząc tzw „koci grzbiet”.

UWAGA!!!

Można, a nawet powinno się spróbować nosić biustonosz o rozmiar albo dwa mniejszy w obwodzie – oczywiście tylko wtedy, gdy nie powoduje żadnego dyskomfortu. Piersi powinny być dobrze podtrzymane, a biustonosz nie powinien „podjeżdżać” do góry.

 

PRAWIDŁOWE UŁOŻENIE PIERSI W BIUSTONOSZU


Sklep internetowy


Po wykonaniu pomiarów możemy przystąpić do mierzenia biustonosza. W miseczkach należy odpowiednio ułożyć piersi, robimy to używając ręki przeciwnej do układanej piersi zberając ją spod  pachy do środka. Tą samą czynność powtarzamy z drugą piersią.

 

Następnie regulujemy ramiączka tak aby komfortowo utrzymywały piersi i nie powodowały ucisku na ramiona.

 

Jeżeli koronka stanika leży swobodnie na piersi, nie przecina jej, nie tworzą się bułki – to Twój biustobosz został prawidłowo dopasowany. GRATULUJĘ!!!!Produkty Mapa strony